select
 

KONTAKTA LINAK SCANDINAVIA


LINAK Scandinavia AB
Kanalvägen 10A, Box 2098
194 02 Upplands Väsby

  Telefon: +46 8 732 20 00
Fax: +46 8 732 20 50
E-mail: Kontaktformulär
Beställningar och leveransfrågor, supply@linak.se.
E-mail adresser, förnamn.efternamn@linak.se.

Kontakta oss i Europa.
Kontakta oss i hela världen.

MEDLINE® & CARELINE® ställdonslösningar för sjukhus- och vårdapplikationer.
DESKLINE® ställdonslösningar för kontors/arbetsbord, butiksdiskar, kök, TV-lyftar.
HOMELINE® ställdonslösningar för elektriskt motoriserade komfortsängar.
TECHLINE®  elektriska linjära ställdonslösningar designade för industriapplikationer.

Rikard Johansson
Verkställande Direktör
Tel: +46 8 732 20 01
Mobil: +46 76 535 20 01
rikard.johansson@linak.se
Håkan Schön
MEDLINE & CARELINE
Affärsområdesansvarig
Tel: +46 8 732 20 15
Mobil: +46 73 274 41 31
hakan.schon@linak.se
Fredrik Strandahl
MEDLINE & CARELINE
Försäljning
Tel: +46 732 20 09
Mobil: +46 76 535 20 09
fredrik.strandahl@linak.se
Jan Storm
MEDLINE & CARELINE
Försäljning/Teknik
Tel: +46 8 732 20 24
Mobil: +46 73 271 00 64
jan.storm@linak.se
Patrik And
MEDLINE & CARELINE
Kundsupport
Tel: +46 8 732 20 33
Mobil: +46 70 229 54 33
patrik.and@linak.se
Stefan Rybrink
DESKLINE/HOMELINE
Affärsområdesansvarig
Tel: +46 8 732 20 13
Mobil: +46 70 625 45 16
stefan.rybrink@linak.se
Carina Engelsten
DESKLINE/HOMELINE
Försäljning
Tel: +46 8 732 20 23
Mobil: +46 70 190 95 95
carina.engelsten@linak.se


Jesper Jarnsäter
DESKLINE/HOMELINE
Försäljning
Tel: +46 8 732 20 16
Mobil: +46 76 535 20 16
jesper.jarnsater@linak.se
Kristofer Vallin
DESKLINE/HOMELINE
Teknik
Tel: +46 8 732 20 35
Mobil: +46 73 271 00 66
kristofer.vallin@linak.se
Johan Kågström
DESKLINE/HOMELINE
Kundsupport
Tel: +46 8 732 20 10
Mobil: +46 76 535 20 10
johan.kagstrom@linak.se

Roger Bäck
TECHLINE
Affärsområdesansvarig
Tel: +46 8 732 20 39
Mobil: +46 70 230 82 15
roger.back@linak.se
Philip Wendel
TECHLINE
Försäljning
Tel: +46 8 732 20 26
Mobil: +46 76 535 20 26
philip.wendel@linak.se
Johan Östlund
TECHLINE
Försäljning
Tel: +46 8 732 20 21
Mobil: +46 70 571 35 79
johan.ostlund@linak.se


Jonas Nilsson
TECHLINE
Försäljning/Teknik
Tel: +46 8 732 20 14
Mobil: +46 73 271 00 63
jonas.nilsson@linak.se
Peter Nilsson
TECHLINE
Kundsupport
Tel: +46 8 732 20 32
Mobil: +46 73 540 68 65
peter.nilsson@linak.se
Lena Nilsson
Marketing
Tel: +46 8 732 20 27
Mobil: +46 76 535 20 27
lena.nilsson@linak.se


Kathrin Aleite
Marketing
Tel: +46 8 732 20 29
Mobil: +46 70 730 63 44
kathrin.aleite@linak.se
Helena Andersson
Ekonomi/HR
Tel: +46 8 732 20 06
Mobil: +46 70 349 55 26
helena.andersson@linak.se  
Eddie Aderskog
Supply Chain
Tel: +46 8 732 20 37
Mobil: +46 73 271 00 67
eddie.aderskog@linak.se